top of page

ילד אהוב ומלא אור

משפחה דתית הורים בגילאי 50 ילדיהם בגילאי 6-20 .

ילד האומנה בן שנתיים


איך נוכל לתאר את המסע הקצר-ארוך שעשינו בשלושה חודשים?

לפני כשנתיים גמלה בליבנו החלטה להגשים חלום ולהוסיף למשפחתנו ילד נוסף. התהליך, שהחל עבורינו ממש באמצע תקופת הקורונה והסגרים, היה ארוך, מלא בטפסים ובירוקרטיה, ראיונות, פגישות ועוד קצת טפסים ועוד קצת בירוקרטיה. אבל במבט לאחור, כל שלב שעברנו היה חשוב כדי לתת לשינוי הגדול להבשיל עבורנו כזוג וכמשפחה. אולי זה היה גם מסלול מכשולים, כדי לחשל אותנו ולוודא שאנחנו אכן ראויים לך.


לפני כשלושה חודשים קיבלנו טלפון מרכזת השמות. שמחנו כל כך - הרגשנו אחרי ציפיה כזו ארוכה שאראלה ממפעל הפיס מתקשרת אלינו. המתאמת שיתפה אותנו בסיפור חייך, בקשיים איתם אתה מתמודד ואיתם אתה צפוי להתמודד בעתיד וביקשה שנחשוב היטב אם זה מתאים לנו.

האמת. על אף כל ההדגשות החוזרות של נציגי סאמט, שנשקול היטב את ההחלטה, ועל אף שביקשנו לברר עליך ולשמוע עליך עוד ועוד, מהרגע הראשון הרגשנו שאתה שלנו ונועדנו להיות יחד משפחה.


לעולם לא נשכח איך תאר אותך הצוות בלשכת הרווחה במפגש ההכרות. הם אמרו שאתה ״ילד יפיפה, נסיך, חכם ושובה לב״. לעולם לא אשכח את הרגע הראשון שבו ראיתי את התמונה שלך וליבי החסיר פעימה. הרגשתי כמו שהרגשתי בכל הלידות של ששת אחיך הגדולים - שמעכשיו אנחנו נאהב אותך לנצח!


במפגש הראשון שלנו איתך בבית משפחת אומנת חירום ראינו שהתיאור לא היה מוגזם וגם אנחנו נשבנו בקסמיך. היינו מוצפים בהתרגשות וגם בפחדים, אבל ידענו ש״זה זה״ כמו שאומרים.


המעבר אלינו הביתה היה טבעי באופן מפתיע. בהיותך ילד חכם, סקרן וחזק - הסתגלת אלינו ואל הבית החדש באומץ לב. כל יום הפכת ליותר ויותר חלק מאתנו. כפי שאתה בוודאי יודע - אחיך ואחיותיך מאוהבים בך מעל הראש וגאים להיות המשפחה שלך. כולנו מתפעלים מלבך הטוב, מהאמון שאתה נותן בכולנו ומחוכמתך, שהיא באמת יוצאת דופן.


חלק מהסיפור חייך היא אימך הביולוגית, שאוהבת אותך מאוד למרות שלא מסוגלת לגדל אותך. פעם בשבוע אתה הולך, בדרך כלל ממש בשמחה, למפגש חיבוקים ונשיקות ומבלה איתה. אנחנו משתדלים לתת לך הרגשה שאנחנו מכבדים אותה ושמחים בקשר שלכם, כדי שלעולם לא תרגיש שאתה צריך לבחור ביננו.

עברנו יחד קיץ מדהים. קיץ בו זיכית את כולנו לחוות את הייחודיות והאושר הראשוני של ״הפעם הראשונה״ - בטיול בצפון שמח וטוב לב במנשא, בבריכה עם בני דודים, בכנרת, בטעימות ראשונות של פלאפל וחציל בטחינה, בשינה על מזרון בצימר, באושר של ריקוד משפחתי משותף.

לימדת אותנו בזמן קצר לא לקבל שום דבר כמובן מאליו. אנחנו מתרגשים מהדברים הקטנים - לראות אותך ישן בפיג׳מה חדשה, מכוסה בשמיכה נקיה במיטה משלך, בה אתה מרגיש ״בבית״.


תמיד היינו ברי-מזל, ועכשיו אנחנו עוד יותר ברי-מזל וגם יותר מודעים לכך.


תודה על כל האור. ועל כל מה שאנחנו לומדים ממך - ילד מדהים ואמיץ שכמותך.

תודה על כל הדרך שעוד צפויה לנו ותהפוך אותנו לאנשים יותר טובים ויותר מאושרים בחלקם.


בפרוס השנה החדשה נאחל למשפחתנו להמשיך להיות מחוברים זה לזה ולצמוח יחד.

נתפלל שכל ילד וילד בישראל ימצא את המשפחה המתאימה לו, ויזכה להיות מאיר ומואר, מצמיח וצומח.


בתפילת ראש השנה יש פיוט שאנחנו מאוד אוהבים:

״הַיּוֹם תְּאַמְּצֵנוּ - הַיּוֹם תְּבָרְכֵנוּ - הַיּוֹם תְּגַדְּלֵנוּ - הַיּוֹם תִּדְרְשֵׁנוּ לְטוֹבָה״

שתהיה לנו שנה כזו שנתאמץ אחד בשביל השני, ונאמץ אחד את השני, שנתברך ושנגדל לטובה.


באהבה ענקית ובהכרת הטוב שאין לה סוף

אבא ואמא שלך
119 צפיות

פוסטים קשורים

הצג הכול
bottom of page